Grzegorz 792309154 biuro@cegart.pl

Informacje praktyczne dla klienta...

1. Należy bezwzględnie do jednej realizacji zakupić płytki potrzebne do całości prac.

Nasze cegły są produktem naturalnym, możliwe są niewielkie różnice kolorystyczne pomiędzy partiami produktu.

 

2. Liczba płytek potrzebnych do wykonania 1 m kw. ściany

Przy wykonywaniu naszych prac przyjęliśmy spoinę 12 do 14 mm jako optymalną wizualnie, w związku z czym do wykonania 1 m kw. ściany potrzebujemy 50 sztuk. Przy większej spoinie płytek potrzeba będzie mniej, analogicznie przy spoinie np. 10 mm potrzeba około 52 sztuk. Nie zalecamy mniejszych spoin, przy niewielkich różnicach w wysokości cegieł może nastąpić tzw. zejście się cegieł. Nie wygląda to dobrze…

3. Na jaki klej kleić płytki.
Do przyklejania płytek należy używać bezwględnie klejów do płytek wysoko elastycznych, najlepiej cienkowarstwowych. My używamy Flex Top firmy Baumit, ale porównywalnie dobre są kleje firm Sopro, Ceresit

Podczas klejenia nie używamy listew, klinów i tym podobnych podpieraczy, dlatego tak ważne jest używanie dobrych jakościowo klejów.

4. Przed rozpoczęciem...
Przed rozpoczęciem prac należy właściwie rozmierzyć ściany tak, żeby nie ciąć cegły wzdłuż i nie wstawiać mniejszych części niż połowa.
5. Spoinowanie

Jest wiele metod spoinowania, my nie dzielimy ich na gorsze, czy lepsze. Na naszych realizacjach stosujemy metodę na pół sucho.Dla bezpieczeństwa proponujemy, żebyście stosowali sprawdzone spoiny do cegieł o zwiększonej nasiąkliwości firm Quick Mix, Sopro bądź Baumit.

6. Impregnacja
Czy warto… ?? my impregnujemy, a dlaczego proszę zobaczyć na filmie…. Dzięki impregnacji otrzymujecie Państwo ścianę z cegły o właściwościach samo oczyszczających.

WAŻNE! –  Impregnat nie powinien zmieniać koloru cegieł…

7. Najważniejsze

Starajcie się Państwo zatrudnić fachowców. Dzięki temu unikniecie stresu, a nasze cegły i płytki będą cieszyć Wasze oczy przez wiele lat.